• Latviešu
  • Pусский
  • Deutsch

Biežāk uzdotie jautājumi

1. Kad var uzsākt masāžas kursu pēc lūzuma?

Masāžu var uzsākt, līdzko ir noņemts ģipsis. Iespējams, ka smagā gadījumā, 10 procedūras būs par maz, jo ir jāiestrādā līdz normālam stāvoklim lauztais loceklis. Gadu pēc lūzuma iestrādāt locekli var, bet tam būs jāpieliek ļoti lielas pūles.

2. Kāpēc manuālās limfodrenāžas masāža ir tik ilga?

Masāža tiek veikta limfas tecēšanas ātrumā. Var masēt arī konkrēti tikai rokas (roku) vai kājas (kāju).

3. Vai pēc taktīlās masāžas varēs vadīt automašīnu?

Es neieteiktu, jo cilvēks pēc šādas masāžas vēl ilgu laiku atrodas eiforijas stāvoklī.

4. Kāpēc man tirpst rokas?

Visticamāk, ka Jūsu darbs ir saistīts ar datoru vai kāds cits rokas noslogojošs darbs. Ir radies muskuļu sasprindzinājums muguras kakla daļā. Šajā gadījumā masāža Jums ļoti labi palīdzēs.

5. Kas ir masāžas kurss un cik tas ilgs?

Masāžas kurss ir procedūras kopums, kas tiek veikts regulāri konkrētam indivīdam, izstrādājot personīgu grafiku, balstoties uz problēmu. Katram cilvēkam ir individuāls masāžas kurss. Visbiežāk tiek pielietots kurss ar 10 procedūrām. Tā kā cilvēki ir atšķirīgi, tad vienam var pietikt ar 5 procedūrām, bet citam var būt 12 - 15 procedūras.

6. Vai masāža līdzēs pie asām, akūtām sāpēm mugurā?

Vispirms Jums jāgriežas pie neirologa uz konsultāciju, kurš noteiks diagnozi, sāpju cēloni un iespējams vispirms noteiks medikamentozu ārstēšanu un tikai pēc tam varēs pielietot masāžas procedūras.

7. Kāpēc man sāp mugura?

Ārējo faktoru ietekmē (caurvējš, nepareizi pacelts smagums, neveiksmīgs pagrieziens, u.c. traumas) ir izveidojies pataloģisko muskuļu stereotips, kuru nepieciešams dzēst ar masāžu vai izkarsējoties pirtī.

8. Vai drīkst zīdaini barot pirms masāžas?

Ja izsalkums ir tik liels, ka nevar paciest masāžu, tad jā. Sliktākais, kas var notikt - zīdainis atvems apēsto.

9. Vai vajag masēt gadu vecu bērnu?

Ideāli, ja līdz gada vecumam jūs esat atrisnājuši visas problēmas. Gadu vecs bērniņš ir jau iemācijies vismaz stāvēt (par ko pašam ir liels prieks) un tagad pierunāt viņu mierīgi gulēt vismaz 30 minūtes ir gandrīz neiespējami. Ja nav liela nepieciešamība, tad jāatliek līdz tam laikam, kad varēs sarunāt ar bērniņu.

10. Kāpēc zīdainītis raud masāžas laikā?

Pirmajās reizēs zīdainītis var raudāt, jo nesaprot, ko sveša tante atnākusi ar viņu darīt, kāpēc izģērbj kailu? Taču, ja zīdainītis raud arī 3.un 4. reizē, tad pamēģiniet nomainīt masieri, jo varbūt viņam nepatīk masieris. Ja arī tas nelīdz, iespējams, ka Jūsu mazulis ir no tiem retajiem cilvēkiem, kuriem nepatīk pieskārieni.

11. Vai visiem zīdaiņiem vajadzīga masāža?

Nav obligāti, bet ja jūs vēlaties, lai bērniņš labāk attīstās, tad - jā.